Jak Schudłem 7.7 Kilograma W 34 Dni Jedząc Do Oporu

12 czerwca 2016

Jednym z moich życiowych celów jest zejście do 79 kg i utrzymanie tej wagi przez rok. Jako pierwszy krok ustaliłem sobie wagę 87 kilogramów, którą udało mi się uzyskać. Oto moja historia.

Zrzucenie Wagi

Odchodzisz w pokoju,
Odchodzisz bez „pa”,
Opuszczasz me ciało,
Dla Ciebie to gra.

Nie chciałem Cię nigdy,
lecz żądasz byś był,
Schronieniem me ciało,
Schronieniem mój rytm.

Tak łatwo Cię przyjąć,
Tak trudno z Tobą być,
Jak dobrze, że Cię nie ma,
Wracam do swych sił.

Mirek Burnejko – Wiersz 006 – Kilogram Miłości

Na końcu artykułu dowiesz się co zrobić, aby wygrać jedną z trzech książek 4-Godzinne Ciało.

Przerażenie i Dieta Slow Carb

8 maja 2016, w niedzielę rano, stałem na wadzę. 94.4 kg. NIEEEE. Nie chcę wrócić do czasów, gdy miałem ponad 100 kg. Pamiętam te czasy dobrze.

Klub100

Dochodziłem do 104 kg, ale wtedy odkryłem dietę Slow Carb. Dzięki tej diecie, bez liczenia kalorii, bez większych wyrzeczeń i z jednym dniem w tygodniu jedzenia wszystkiego, udało mi się dojść do wagi poniżej 90 kg.

Pomyślałem więc sobie, czas na dietę Slow Carb, o której po raz pierwszy przeczytałem w książce 4-Godzinne Ciało (której trzy kopie rozlosuje wśród czytelników bloga – czytaj na końcu artykułu).

Jak Działa Dieta Slow Carb

Zasada diety jest dość prosta:

Nie jem “białych” węglowodanów

Unikasz wszystkiego co białe (pieczywo, ryż, makaron, etc.) oraz słodyczy. Jedyne węglowodany są dostarczane z fasoli, bobu, ciecierzycy i innych strąkowych roślin. Co ważne w tej diecie nie liczymy kalorii, więc możesz (a nawet trzeba) ładować w siebie tyle jedzenia, ile to potrzebne.

Jem te same posiłki dzień po dniu

Opracuj sobie 3-4 posiłki i spożywaj je regularnie. Na początku ta opcja wydaje się trudna. Po dwóch tygodniach zaczniesz się szybko do niej przyzwyczajać. U mnie jest to zazwyczaj:

 1. Śniadanie – jajka, fasola, warzywa
 2. Wczesny lunch – mięso, warzywa, zupa (w stołówce koło pracy)
 3. Obiad w domu – mięso, fasola, warzywa
 4. Kolacja – pozostałości z obiadu i lampka wina (czasami)

Żona mi bardzo pomogła w tym miesiacu, przygotowując mi DUŻO chili con carne.

Nie piję kalorii

Ogranicz wszystko oprócz wody, kawy, herbaty i czerwonego wina. Czasami możesz sobie pozwolić na sok pomidorowy. Ważne, aby też wyeliminować mleko. Nabiał wywołuje silną reakcję insulinową. Jeżeli potrzebujesz użyć czegoś do kawy, to już lepiej użyć śmietanki.

Nie jem owoców (węglowodany)

Fruktoza znacznie łatwiej niż niemal wszystkie pozostałe węglowodany ulega przemianie do fosforanu glicerolu, który następnie w wątrobie zmienia się się w triglicerydy, co kolejnie wpływa na odkładanie się większej ilości tkanki tłuszczowej. Można o tym poczytać tutaj. Nie zrozum mnie źle. Owoce są dobre, ale gdy chcesz zrzucić kilogramy stosując tą dietę, to musisz je odstawić… do soboty 🙂

Biorę jeden dzień wolny – jem wszystko

Sobota… Wzrost poboru kalorii w jednym dniu w tygodniu przyśpiesza proces eliminacji tkanki tłuszczowej, ponieważ zapobiega zwalnianiu metabolizmu. Oprócz wzrostu poziomów cAMP i GMP oraz usprawnieniu poziomu hormonu tarczycy T4 w T3 (co w normalnych słowach, wpływa pozytywnie na spalanie tkanki tłuszczowej), ten dzień bardzo dobrze działa psychologicznie. Przy dobrej sobocie, nie będziesz myślał o słodyczach do czwartku 🙂

Pamiętaj proszę, że w tej diecie nie liczymy kalorii, więc w sobotę zalecane jest popuszczenie wszystkich granic. Poniżej zobaczysz co u mnie lądowało na talerzy.

Jak Ten Miesiąc Wyglądał U Mnie

 • Start
 • 2016.05.08 – niedziela – waga z rana 94.4 kg
 • 2016.05.08 – niedziela – dieta Slow Carb
 • 2016.05.11 – środa – wyłamanie – serek homogenizowany
 • 2016.05.14 – sobota – pomiar z rana – 91.0 kg
 • 2016.05.21 – sobota – pomiar z rana – 89.2 kg
 • 2016.05.24 – wtorek – wieczorne picie drinków i whiskey
 • 2016.05.28 – sobota – pomiar z rana – 88.9 kg
 • 2016.06.04 – sobota – pomiar z rana – 87.6 kg
 • 2016.06.11 – sobota – pomiar z rana – 86.7 kg

Pierwszy tydzień zawsze ma największe spadki, mimo złamania się serkiem homogenizowanym. Potem było już z górki. No może po za jednym wieczorem w Jastarni 🙂

omnomnom

Typowy cheat day wyglądał podobnie. Dużo, słodko, chipsy i pizza.

Cheat Day

Poniżej możesz zobaczyć przykładowe śniadanie. Niestety tu nie ma rewelacji, takich jak na zdjęciu powyżej.

Typowe Śniadanie

I 11.06.2016 (sobota), wstając na wagę, zobaczyłem coś takiego.

Waga

Zdjęcie poniżej zostało wykonane 3 czerwca 2016.

Klub 90-

Co Dalej?

Robię tydzień wolnego, po udanym (wczoraj) cheat day. Jem do następnej niedzieli normalnie i następnie ruszam z poziomem 2. Tym razem dojdę do 83 kilogramów. Miałem taką wagę ostatnio na studiach.

Nagroda Dla Mnie

Po wykonaniu każdego poziomu z mojej listy, nagradzam siebie oraz kilku moich czytelników.

Jeżeli chodzi o mnie:
Poziom 1: 2 butelki dobrego wina
Poziom 2: Kolacja w restauracji posiadającej gwiazdki Michelin
Poziom 3: Obraz lub inne dzieło sztuki

Tak więc, w tym tygodniu do mojej kolekcji doszły dwie butelki Brunello Di Montalcino 2007 La Lecciaia. Jedna na przygotowania do Zadania 11: Wino, druga do wypica w bliskiej przyszłości.

Brunello Di Montalcino

Nagroda Dla Ciebie

Muszę Ci podziękować za wsparcie i Twój czas. Za ukończenie każdego zadania będę wyrażał Ci moje podziękowanie za wsparcie. Tym razem mam do rozdania 3 książki 4-godzinne ciało. Książki, która zmieniła moje podejści do diety, sportu i ciała. Czasami małe zmiany wystarczą do gigantycznych efektów.

4-Godzinne Ciało

Oto co musisz zrobić, aby wygrać jedną z trzech książek 4-godzinne ciało. Jestem wielkim fanem Social Media. Tym razem będzie to związene z Instagram (To mój profil).

Chciałbym, abyś zrobił/zrobiła zdjęcie na Instagram swojego marzenia. Czegoś do czego dążysz, czegość co chcesz posiadać, czegoś co jest na Twojej liście marzeń. Jednej rzeczy, która jest Twoim marzeniem.

W opisie umieść specjalny hashtag #trzypoziomy (np. Oto moje marzenie. Zrzucenie 10 kg. #trzypoziomy).

To tyle, trzy najbardziej inspirujące zdjęcia otrzymają książkę (wyślę ją pocztą lub przekażę osobiście). Zdradzę Ci sekret, ten blog czyta jeszcze mało osób. Na co więc czekasz, wygraj książkę 4-godzinne ciało.

Na zdjęcia czekam do najbliższego piątku 17.06.2016 (8:00). Trzy osoby będą musiały przed odbiorem nagrody odpowiedzieć na pytanie konkursowe dotyczące bloga trzypoziomy.pl

Jestem ciekaw co sądzisz o tej diecie i o moich wynikach. Zosta proszę komentarz poniżej.