Szukasz Pomysłu Na Biznes – Oto Moje Sekretne Pomysły, Które Oddaję Za Darmo (Część 1)

6 listopada 2016

pomsl-na-biznes

Co moje, to Twoje.
Wiara uczy łez.
Chcę oddać swe bóle.
Radość, miłość też.

Weź wszystko co moje,
To Twoje też jest.
Złączenie w nicości.
Życia wieczny test.

Oddaję Ci siebie,
Oto marzeń szczyt.
Jam nagi przed Tobą,
jedności magii byt.

Mirek Burnejko – Wiersz 024 – Egoista

JESTEM EGOISTĄ.
Egoistą romantykiem.

Wierzę, że wszystkie dobro jakie czynimy zostanie nam zwrócone za naszego życia.
Dlatego staram się egoistycznie zbudować sobie dobre życie.
Daję tak dużo jak tylko mogę. Pomagam jak tylko mogę.

Przez ostatnie lata, gdy miałem pomysł na jakiś biznes – firma lub konsultancje, to odkładałem to w pliku Excel z nadzieją, że kiedyś do nich wrócę.

Lista rosła i rosła.
Zamiast realizować pomysły dodawałem nowe.

Dość tego!

Przedstawiam całą moją listę, z której usunąłem kilka słabych.
Do każdego dodaję kilka rad, potencjał, marketing.

Jeżeli chciałbyś uruchomić któryś z tych biznesów, to daj mi znać, dam Ci jeszcze więcej wskazówek i może (jeżeli zechcesz) pomogę Ci wystartować. To byłoby ciekawe doświadczenie 🙂

O części z tych biznesów i o kilku innych wspominałem we vlogu.

Pomysły Na Mały i Duży Biznes

W pierwszej wersji artykułu zacząłem opisywać dokładnie każdy biznes, model biznesowy, marketing, etc. Mam to dobrze ułożone w głowie. Zdałem sobie jednak sprawę, że artykuł będzie miał około 20,000 znaków. Dobra ilość na małą książkę, a nie na artykuł. Więc skrócam. Tylko wartościowe myśli.

Jeżeli masz natomiast jakieś pytanie, to zostaw komentarz. Na każdy odpowiem.

IdeaChekr

Sam często mam pomysł na jakiś biznes, albo usługę, albo sprawdzenie pewnej idei. Aplikacja przeprowadza mnie przez kilka kroków, gdzie podaję informacje o idei oraz o grupie docelowej… idealnej grupie docelowej. System generuje stronę, której celem jest zbieranie maili od osób, które np. chcą kupić Twój produkt. Tak naprawdę tego produktu nie ma, a zamiast niego jest informacja „podaj maila, to poinformujemy Cię, gdy produkt będzie gotowy do wysłania”. Puff. Zbierasz listę mailową klientów dla produktu, którego jeszcze nie ma. System w tle, za pomocą reklam na Facebook, Google, Instagram, Twitter, reklamuję tą stronę do grupy docelowej.

Apka Ala Contactually

Aplikacja Contactually, to aplikacja, której używałem. Płaciłem dużo. Działała, ale nie była nastawiona na moje potrzeby. Contactually to system do zarządzania kontaktami, np. „dawno się nie odzwyałeś do tej osoby, może już czas napisać maila”. Bardzo mi pomagała, jednak nie była dostosowana do życia „noramlnego człowieka”. Chciałbym, aby ta aplikacja zbierała informacje o osobach które poznaje, przypominała jak i kiedy je poznałem oraz przypominała, aby się z kimś spotkać lub do kogoś się odezwać. Jest, niestety, dużo osób do których już dawno się nie odzwyałem. Chciałbym, aby coś mi przypominało, dodając kontekst.

oDesk PL

oDesk, teraz upwork używałem wiele razy. Uwielbiałem ją. Mimo, że w Polsce są poratle ala Oferia to brakuje mi portalu dorównującego jakością upwork i będącego radością dla przedsiębiorców i możliwością robienia dużych pieniędzy dla dobrych specjalistów.

Pomysł Na Mały Biznes

Miałem kiedyś nawet stronę pomyslnamalybiznes.pl. Niestety nie był wtedy priorytetem i umarł. Idea polega na tym, że budujesz modele biznesowe dla biznesów, domeny, branding, sprawdzenie ideii (w IdeaChekr), zastrzeżony znak towarowy w wersji premium, etc. Na koniec sprzedajesz taką paczkę dla osób lub firm, które mają moce przerobowe i chęć, aby taki biznes wdrożyć.

Run to Work

Idea na stronę/bloga dla ludzi biegających… ale do pracy i z pracy. Jest to duża i dość dobra nisza do zaatakowania rynku międzynarodowego. Recenzje i testy rzeczy ułatwiających bieganie do pracy: plecaki, szybkoschnące ubrania, odpowiedni buty, etc. Sprzedaż produktów przez Amazon Affiliate lub reklamy. Prosty sposób na średniej wielkości dochód w niszy, gdzie ludzie lubią płacić.

Funduszek

Kupowanie funduszy inwestycyjnych to duże ryzyko. Ludzie jednak lubią podejmować decyzje bazując na tym co już było. Aplikacja zbiera dane o funduszach inwestycyjnych z dostępnych baz i pozwala na porównywanie ich w formie… portfela funduszy, np. co by się stało, jakbym rok temu kupił 10 funduszy? Aplikacja mówi, że byś zarobił sumarycznie 14%, mimo, że jeden fundusz stracił 98%. Taka lista na zasadzie co by się stało gdyby. W wersji płatnej można dodać korelowanie wyników z różnymi danymi mikro i markoekonomicznymi, aby pomóc inwestorom podejmować lepsze decyzje.

Virtual Reality dla Firm

Praca dla konsultanta. Wymaga trochę wiedzy, ale można zacząć od zera, budując swoją markę. Widać jak kolejne firmy zaczynają wdrażać rozwiązania typu Microsoft HoloLens (Cinkciarz, Skanska i dużo więcej. Ciężko sobie wyobrazić firmę, w której nie można zastosować rozszerzonej rzeczywistości. Firmy myślą o tym, ale nie wiedzą jak, nie wiedzą co, nie wiedzą za ile. Idealna praca na najbliżesz 5-10 lat.

Real Cloud Cost Comparison

Chmura publiczna wchodzi w życie przedsiębiorstw jak nóż w masło. Realne liczenie kosztów chmury, to nadal kosmos dla firm końcowych, konsultantów, jak i… uwaga… uwaga… dostawców chmury publicznej. I tu pojawiasz się Ty. Cały na biało. Do starczając narzędzi do policzenia dowolnego kosztu chmury, porównania z kosztem infrastruktury, wyliczających ilość ludzi, treningów. Wszystko. Każdy CIO i większość firm chmury publicznej na świecie zapłaci za to duże pieniądze. Ale musi być łatwe, ŁATWE, ŁATWE, bez tysiąca linii… najlepiej w formie bota 🙂 „Cześć Siri, ile zapłacę za przeniesienie mojego projektu do chmury Oktawave… uwzględnij wszystkie koszta”.

Zmniejszrachunki.pl

Idee zaczerpnięta z rynku USA, gdzie działa kilka takich biznesów, np. BillFixer. Twoja firma zna każdą inną firmą, która sprzedaje rzeczy w abonamencie, np. Orange, Play, Plus, NC+, etc. Na bazie setek telefonów, wiesz kiedy zadzwonić i co dokoładnie powiedzieć, aby rachunek spadł np. o 20 PLN w skali miesiąca. Pobierasz 30% wartości zmniejszonego rachunku w skali roku. Dla przykładu chcę zmniejszyć rachunek w UPC z 69 PLN. Ty robisz swoje i rachunek spada do 50 PLN. Płacę Tobie 12 (miesięcy) * 19 (oszczędności) * 0,3 (Twoja prowizja) = 68,40 PLN za jeden telefon. Dostawcy Cię znienawidzą, ale biznes cudowny.

Mobile Internet

Biznes dla ludzi jeżdżacych po świecie. Jade np. do Japonii… po raz pierwszy. Zależy mi na tym, aby mieć Interent. Twój biznes tłumaczy mi jak to działa w tej Japonii oraz daje możliwość kupienia karty mobilnej wraz urządzeniami do dzielenia Internetu (modemy na karty SIM). Prosty biznes, który można rozpocząć w jednym kraju (np. Interent w Polsce) i rozszerzać o kolejne kraje. Dobra rada: słowa kluczowe ala Mobile Interent in Johannesburg są bardzo łatwe do opanowania. Sam używałem tego słowa, by znaleźć info o internecie, gdy wyjeżdżałem do RPA. Nie znalazłem.

Authority in a Box

Jeden z moich ulubionych projektów i bardzo wachałem się, aby o nim napisać. Obecnie wiele osób, chce zostać autorytetem w pewnej dziedzinie. Ty w cenie np. 149 PLN miesięcznie zapewniach tej osobie informacje co i jak. Dla bardzie zaawansowanych osób (w DUŻOOO większej subskrypcji) dostarczasz narzędzia, np. pomagasz w założeniu bloga, vloga, dostarczasz artykuły, bierzesz na siebie social media, pomagasz uruchomić podcast, zapraszasz ludzi z branży do podcastu, pomagasz stworzyć meetup etc. Idealne do sprzedaży do działu marketingu w dużych firmach, aby wypromować część pracowników na ekspertów w pewnych dziedzinach.

CloudAssistOn

Prosty serwis dla firm używających chmury publicznej, np. Microsoft Azure, Amazon Web Service, Google Cloud. To co oferujesz to 3 poziomy subsrypcji. Za $599 miesiecznie dostarczasz: comiesięczne testy infrastruktury w chmurze, testy bezpieczeństwa, optymalizacja kosztów chmurze, wsparcie 24×7 i dużo innych rzeczy, które możesz ubrać w proces. Za $1599 dodajesz 5 godzin pracy architekta, który pomoże podjąć ważne decyzje apropos budowania nowych produktów i korzystania z nowych serwisów. Klienci na to są. Uwierz mi 🙂 Wymaga dobrego zespołu i dobrego marketera, który zna chmury (khem, khem… call me).

Podsumowanie

Lista jest dość długa. Tyle wystarcz na dzisiaj. Daj znać co myślisz. Jeżeli chcesz użyć któregoś pomysłu, bardzo proszę. Ciągle uważam, że pomysły nic nie kosztują. Jakbyś potrzebował uszczegółowienia lub pomocy, po prostu daj znać – [email protected] lub zostaw komentarz.

Dziękuję Ci za wszystko.

Dziękuję Ci, że pozwalasz mi być EGOISTĄ 🙂

P.S. Nie zapomnij sprawdzić odcinka 2.