Pomysł Na Biznes – Oto Moje Sekretne Pomysły, Które Oddaję Za Darmo (Część 2)

21 stycznia 2017

Pomysł na biznes

Nie znajdziesz tu prostoty,
Nie znajdziesz tu spełnienia,
Nie znajdziesz tu odwagi,
Nie znajdziesz tu westchnienia.

Tu komfort dawnym cieniem,
Zamknięty w celi sławy,
Tu praca płynie nurtem,
Gdzie tonie smak odwagi.

Lecz nagle ciemność znika,
Zamyka rana dnia,
Otwiera się przyjemność,
Smak wiary w szczęścia spa.

Mirek Burnejko – Wiersz 030 – Szczęścia Spa

Nic się nie zmieniło od ostatniego artykułu o pomysłach na biznes.
Nadal jestem egoistą.
Egoistą romantykiem.

Ciągle wierzę, że dobro wraca w najmniej oczekiwanym momencie.
Ciągle wierzę, że trzeba czynić dobro na każdej płaszczyźnie.
Ciągle wierzę, że trzeba dzielić się tym co się ma.
Nawet pomysłami.

Przedstawiam Ci kolejną listę moich pomysłów na biznes, których już nie potrzebuję, więc szkolad, aby się zmarnowały. Cześć z nich jest dobrych, część nie. Zdecyduj. Wykorzystaj. Zrób z nimi co chcesz.

Pomysły Na Mały i Duży Biznes

Jeżeli masz natomiast jakieś pytanie, to zostaw komentarz. Na każdy odpowiem.

Learn About The Future

Idea jest bardzo prosta. To na czym musisz się znać to listy mailowe i tworzyć dobrą treść (lub mieć dostęp do ekspertów z danych technologii). Tworzysz strone z ciekawymi technologiami przyszłości: Smart Dust, Biochipis, Interfejs Komputer-Człowiek, etc. Technologie, którymi interesują się duże firmy, ale też cała masa ludzi.

Po kliknięciu na technologię X, pojawia sie opcja zapisu na listę mailową: „Co tydzień wyślemy Ci jedną lekcję, abyś za 6 miesięcy został ekspertem interfejsów komputer-człowiek”. Co tydzień dostarczasz jedną lekcję. Monetyzacja odbywa się w dwóch kierunkach: sprzedaż przez mail (raz w miesiacu) dodatkowych szkoleń w modelu afilacyjnym oraz poprzez znajdowanie sponsorów do poszczególnych technologii.

Raz zrobiona lista mailowa działa automatem i szukasz nowych miejsc na szukanie nowych osób. Przy wykorzystaniu social media i dzieleniem się wiedzy przez „studentów” można z tego zrobić 100% automat.

Podobny model ma AI Weekly. Do dzielenia się treścią można spokojnie użyć Curated.co.

Social Media Selling Coach

Biznes dla osób, które znają a) sprzedaż b) marketing c) social media od strony praktycznej. Ważne, aby miały dowolne doświadczenie w zamianie informacji w social media na pieniądze.

Firmy w tej chwili wydają gigantyczne fortuny na social media tylko po to, aby pisać w social media, bez budowania marki, a tym samym bez sprzedaży. Jeżeli znasz się na budowaniu lejków sprzedażowych, gdzie pierwszym krokiem jest lead w social media, jeżeli wiesz czym jest Sequenced Messaging for Video Ads w Snapchat lub Live Stories w Intagram i jak generować z tego klientów, to masz duże pole do popisu.

Oto przykład osoby, która robi taki biznes.

Nearest Cool Stuff – UNESCO

Prosta aplikacja na telefon. W pierwszej wersji pokazuje najbliższe miejsca z listy światowego dziedzictwa UNESCO i jak się tam najłatwiej dostać z Twojego miejsca: samolot, samochód, wycieczka, prywatna wycieczka, etc.

Aplikacja jest darmowa. Zarabiasz na programach afilacyjnych z biurami podróży, wypożyczalniami samochodów, sprzedażach wycieczek. Możliwe też jest dodawanie nowych kategorii obok UNESCO – np. najbliższy park wody – model biznesowy ten sam. Łatwo można zacząć od jednego miast i poszerzac na kraj, kontynent.

Wyszukiwarka Aplikacji Internetowych

W USA to bardzo popularny model, który można przenieść do polskich realiów. Takie firmy jak G2Crowd lub Capterra posiadają listy setek rozwiązań w chmurze, które są używane przez przedsiębiorców szukających rozwiązań do swojej firmy.

Po pierwsze sprzedaż aplikacji w modelu afilacyjnym (gdy ktoś kupi przez link na Twojej stronie). Po drugie reklama z pewnymi firmami, ich aplikacje są reklamowane jako preferowane w danej kategorii.

Cloud Miles

Aplikacja dla specyficznej niszy, ale z olbrzymim potencjałem. Kupujesz różne rozwiązania w chmurze w modelu subskrypcjynym – Dropbox, Microsoft Azure, Salesforce. Każda wydana złotówka zlicza Cię do mili (podobnie jak mile w liniach lotniczych). Po zebraniu odpowiedniej ilości „mil” dostajesz nagrody: odkurzacz, żelazko, you-name-it.

Obsługa takiego modelu wymaga oczywiście bliskiej współpracy z dostawcami rozwiązań w chmurze, tak jak mile lotnicze wymagają obsługi wielu linii lotniczych. Możliwości na pieniądze po stronie firm sprzedających rozwiązania w chmurze.

AirBnB Management Service

Podobne biznesu już istnieją, ale jesta nadal olbrzymie miejsce w Polsce. Wyjeżdżam na dłuższe wakacje, ktoś przejmuje moje mieszkanie i wystawia je w modelu AirB’n’B. Dzielimy się zyskiem. Dostawca usługi bierze na siebie odpowiedzialność za czystość, opiekę nad gośćmi i pełną obsługę.

Ta usługa wymaga dużej reputacji, ale zaczynając nawet od zera znajdzie się wielu ludzi, którzy chcą zarobić na swoim miekszaniu, gdy są na wakacjach… czasami wiecej niż na tych wakacjach wydadzą.

Podcast in a Box

Zmodyfikowana wersja rozwiązania „Authority in a Box„. Podcasty w Polsce stają się bardzo popularne. Rozpoczęcie jednak pracy z podcastami jest trudne. Część osób ma czas, aby się tego nauczyć. Część osób, szczególnie w przedsiębiorstwach nie ma na to czasu, a chciałoby skorzystać z tej formy przekazu, jako nowy kanał dojścia do swoich potencjalnych klientów.

Oto zadanie dla Ciebie. Stajesz się ekspertem od podcastów, posiadasz wiedzę, sprzęt, miksery, pomysły na podcasty, scenariusze, informacje jak zintegorwać to z procesami marketingowymi/sprzedażowymi w firmie. Wiesz o co chodzi.

Kupując usługę „Podcast in a Box” dostaję sprzęt do nagrywania (przywozi to Twój człowiek), pomaga podłączyć, pomaga zaprosić gości (nawet, których Twój klient nie zna), zgrać dźwięk, zedytować, umieścic w iTunes i innych platformach, pomóc w marketingu i opracowania modelu wspierającego marketing i sprzedaż. Grube pieniądze do zarobienia również w Polsce.

Aplikacja Mieszkania na Wynajem Dla Inwestorów

Mirek ma pieniądze. Mirek chce kupić mieszkanie na wynajem na pokoje, które przyniesie mu 1,500 PLN na Ursynowie, zakładając kredyt hipoteczny na 60% ceny mieszkania. Mirku, oto lista mieszkań, które spełniają Twoje warunki.

Aplikacja (biznes) dodatkowo pomaga w znalezieniu odpowiednich firm remonotowych, przeprowadzkowych, a nawet bierze na siebie utrzymanie.

Wszystko zaczyna się od aplikacji, która po wpisaniu warunków, co chwile podsuwa nowe oferty spełniające wymagania inwestora. Duży rynek na coś takiego, bardzo duży. Wnioskując po rozmowach na „tajnych” forach inwestorów, tysiące potencjalnych klientów.

Apka Mobilna 10 Pomyslow

Jeżeli jesteś taki jak to lubisz pisać (prawie) co dziennie listę 10 pomysłów na dowolny temat. A co jeśli zapewnić do tego aplikację i umożliwić monetyzację tych ideii przez reklamodawców. Osoby głosują na pomysły i mogą ich używać bez zobowiązań (np. jak ta lista pomysłów biznesowych). Najlpesze pomysły dostają część zysku z reklamy. Mógłby to być sposób na zapewnienie dodatkowego, a nawet pierwszego źródła zarobku dla bardzo kreatywnych ludzi.

A może nawet część pomysłów zmieniłaby świat na lepsze!

Artificial What?

Pomysł na ciekawy blog skierowany na rynkek USA. Słyszymy co raz więcej o sztucznej inteligencji. A co jeśli pisać o nowych wydarzeniach na tym rynku w sposób zrozumiały dla zwykłych śmiertelników z domieszką myśli humorystycznej?

Wiedzę można znaleźć ze wspomnianego już AI Weekly lub Futurism. Monetyzacja głównie przez reklamę. Ważne, aby skupić się na dobrych nagłówkach, które będą dzielone z radością w Social Media.

I Want A Meeting

Czy wiesz, że są firmy, które za spotkanie z odpowiednią osobą, z odpowiedniej firmy moga zapłacić 5000 złotych? Nie jest to łatwe zadania, aby do takich osób się dostać, ale jeżeli jesteś osoba medialną, od której bije autentycznością i umiesz sprzedawać, możesz odnieść tu sukces.

Model ten bardzo dobrze działa na zachodzie, u nas jest jeszcze bardzo rzadko spotykany. Należy znać produkt i ludzie w firmie X. Należy znać ludzi w firmie Y. Należy przedstawić w dobrym świetle produkt dla ludzi w firmie Y, aby byli nim zainteresowani i chcieli spotkać się z sprzedawcą z firmy X, któryby pomógł sprzedać tenże towar. Cena per spotkanie.

YouTube Trainer

Prawie każda firma ma w swojej strategii marketingowej coś związanego z YouTube. Słuszę i widzę, że wpsarcie od doświadczonego YouTube-ra byłoby dla nich bardzo przydatne.

Praca na zasadzie konsultingu lub po prostu obsługi kreatywnej i operacyjnej kanału YouTube dla firm i dla ważnych osobistości. Mając kanał, szczególnie o technikach i magii YouTube ułatwi znajdowanie klientów, którzy będą się uczyć od Ciebie i potrzebować czegoś więcej.

Nauczyciel Treningów Online

Każdy widzi, że szkolnictwo się zmienia. Powstaje co raz więcej kursów online. Dodatkowo prawie każdy wie coś, za co ktoś inny jest w stanie zapłacić. I tu wkraczasz Ty, na białym koniu.

Twoim celem jest użycie całego swojego doświadczenia i znajomości takich platform jak thinkific.com pozwoli Ci zrobić dużo dobrego i pomóc osobom, które chcą przenieść swoją wiedzę do świta online i uczyć innych.

Monetyzacja to konsulting, pełne zarządzanie tworzenia kursami lub dzielenie się zyskami i zarządzanie całym procesem wytwarzania treningów.

Podsumowanie

Lista jest dość długa. Tyle wystarcz na dzisiaj. Daj znać co myślisz. Jeżeli chcesz użyć któregoś pomysłu, bardzo proszę. Ciągle uważam, że pomysły nic nie kosztują. Jakbyś potrzebował uszczegółowienia lub pomocy, po prostu daj znać – [email protected] lub zostaw komentarz.

Dziękuję Ci za wszystko.

Dziękuję Ci, że pozwalasz mi być EGOISTĄ 🙂