8 Książek, Które Zmieniły Moje Życie (Czytasz Na Własną Odpowiedzialność)

26 czerwca 2016

Książki

W natłoku spokoju,
Zamykam się sam.
Otwieram świat skarbu,
Zrodzony dla mas.

Przebiegam przez Ciebie,
Skupiony jak lew.
Zanurzam się w Tobie,
Płynie magii krew.

Twa wiedza już we mnie,
Ja pragnę tak żyć.
Ty ucz się, doskonal,
Ja zjem Ciebie dziś.

Mirek Burnejko – Wiersz 008 – Literowy Kanibal

Obecnie w ciągu miesiąca czytam więcej, niż przez cały okres szkoły średniej.

Dziwnie to brzmi, ale jest to prawda.

Nie cierpiałem czytać w szkole średniej (oprócz wierszy Haliny Poświatowskiej). Dopiero na studiach zanurzyłem się w książkach Stephena Kinga. Wielki Marsz do dziś wywołuje u mnie ciary na plecach.

Nie czytam jednak dziś fikcji. Może to błąd.
Czytam głównie książki biznesowe, marketingowe, autobiografie.

Całą listę tych książek możesz znaleźć tutaj.
Z każdą przeczytaną książką widzę pozytywny wpływ na moje życie.
Jest jednak kilka, które wywołały olbrzymią zmianę światopoglądu.

Oto 8 książek, które zmieniły moje życie.
Zanim je przeczytasz miej pewność, że chcesz zmienić swoje.

8 Książek, Które Zmieniły Moje Życie

The 4-Hour WorkweekThe 4-Hour Workweek – Timothy Ferriss. Książka, po której sprzedałem większość swoich rzeczy, zacząłem pisać bloga, zrezygnowałem z super pracy w Generali i wyjechałem do Włoch z rodziną, gdzie po nocach pracowałem na własnym biznesem. Ektremalnie mieszająca w głowie i uświadamiająca jak wygląda świat, po drugiej stronie lustra.

Choose YourselfChoose Yourself – James Altucher. Książka o pracy nad sobą. Pracy nad 4-ma płaszczyznami: 1) własne ciało/zdrowie 2) ludzie, którymi się otaczamy 3) praca nad „mięśniem” produkującym pomysły 4) dziękowanie za to co dobre. Dbając o te 4 płaszczyzny, możemy dokonać rzeczy niemożliwych.

Elon MuskElon Musk – Ashlee Vance. Biografia Elona, szefa SpaceX, Tesla i kilku innych projektów. Najbardziej mnie zaintrygował sposób w jaki Elon zdobywał wiedzę. Zaczynał od zera, zatrudniał najlepszych, stawał się najlepszy. Genialna historia o kolesiu, który nie boi się ryzyka.

Getting Things DoneGetting Things Done – David Allen. Mimo, że teraz idea nie jest dla mnie czymś nowym, to gdy czytałem tę książkę było inaczej. Książka uczy, jak być produktywnym. Nie mówię tu o 2 razy bardziej produktywnym, ale 10-20. Idealne dla wszystkich „nie mających czasu”.

Leadership and Self-DeceptionLeadership & Self-Deception – The Arbinger Institute. Książka mocno otwierająca oczy na jeden bardzo istotny fakt. Fakt, że wszystko co dzieje się w naszym życiu, zależy tylko od jednej osoby – „tu wpisz swoje imię i nazwisko”. Na prostych przykładach pokazuje, jak odpowiednia praca nad sobą wpływa na rezultaty.

Rich Dad Poor DadRich Dad Poor Dad – Robert T. Kiyosaki. Książka, która uczy o zarabianiu pieniędzy i stawaniu się bogatym. Opowiada historię dwóch „ojców”, którzy mieli gigantyczny wpływ na bohatera. Zminiełem mocno myślenie o pieniądzach, oszczędzaniu i inwestowaniu, po przeczytaniu tej książki.

The 22 Immutable Laws of MarketingThe 22 Immutable Laws of Marketing – Al Ries, Jack Trout. Książka, której przeczytanie wpłynęła bezpośrednio na moje wyniki finansowe w pracy oraz w pobocznych projektach. Książka skupia się na podstawowych zasadach marketingu, czyli o tym, jak sprawić, aby inni zauważyli i zapragnęli Twoich produktów i Twojej pracy.

Born to RunBorn to Run – Christopher McDougall. Po przeczytaniu tej książki wyrzuciłem swoje buty z amortyzowaną podeszwą, kupiłem buty z minimalistyczną podeszwą, przestałem mieć kontuzje i przebiegłem kilka maratonów. Historia opowiada o ludzie Tarahumara i o najwspanialszym biegu, jaki widziała ludzkość.

Duża Prośba

Jak książka zmieniła Twoje życie? Podziel się ze mną w komentarzach. Z wielką chęcią ją przeczytam.